#ziveslovo 13.3.2019

#ziveslovo 13.3.2019

Keď sa schádzali zástupy, začal Ježiš hovoriť: „Toto pokolenie je zlé pokolenie. Žiada znamenie, ale znamenie nedostane, iba ak znamenie Jonášovo. Lebo ako bol Jonáš znamením pre Ninivčanov, tak bude aj Syn človeka pre toto pokolenie.

Kráľovná z juhu vystúpi na súde proti mužom tohto pokolenia a odsúdi ich; lebo ona z končín zeme prišla počúvať Šalamúnovu múdrosť – a tu je niekto väčší ako Šalamún.

Mužovia z Ninive vystúpia na súde proti tomuto pokoleniu a odsúdia ho; lebo oni sa kajali na Jonášovo kázanie – a tu je predsa niekto väčší ako Jonáš.“

Lk 11, 29-32

 

režisérka Katarína Pirohová

Populistickí PR poradcovia by dnes Ježišovi nervózne šepkali do ucha: „V žiadnom prípade nehovor mase, že je zlá! Určite nie – zlá!!!“ Ježiš si však nekupoval voličov. Prišiel spasiť svet. Prišiel ponúknuť nebo pokoleniu, ktoré je zlé. Koniec môjmu zbožnému úsmevu. Hovorí sa tu o súde – a ja budem obžalovaná. Lebo je tu niekto väčší! Kedy to mnou konečne otrasie? Čo ešte chcem? Čo viac potrebujem? Viac zážitkov? Krajšiu hudbu? Lepšiu kázeň? Čo potrebujem na to, aby som žasla, uctievala, klaňala sa, kajala sa…?


TIP NA DNES:

Dnes si predstavím svoj posledný súd. S dôverou v Božie milosrdenstvo a vierou v toho, kto je väčší…

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00