#ziveslovo 13.5.2020

#ziveslovo 13.5.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ja som pravý vinič a môj Otec je vinohradník. On každú ratolesť, ktorá na mne neprináša ovocie, odrezáva, a každú, ktorá ovocie prináša, čistí, aby prinášala viac ovocia.

Vy ste už čistí pre slovo, ktoré som vám povedal.

Ostaňte vo mne a ja vo vás. Ako ratolesť nemôže prinášať ovocie sama od seba, ak neostane na viniči, tak ani vy, ak neostanete vo mne.

Ja som vinič, vy ste ratolesti. Kto ostáva vo mne a ja v ňom, prináša veľa ovocia; lebo bezo mňa nemôžete nič urobiť.

Ak niekto neostane vo mne, vyhodia ho von ako ratolesť a uschne. Potom ich pozbierajú, hodia ich do ohňa a zhoria.

Ak ostanete vo mne a moje slová ostanú vo vás, proste, o čo chcete, a splní sa vám to.

Môj Otec je oslávený tým, že prinášate veľa ovocia a stanete sa mojimi učeníkmi.“

Jn 15, 1-8

 

hudobníčka Eva Hrešková

S týmto časom nášho „očisťovania“ má Boh zámer. Väčší než len to, aby sme boli my sami lepší, čistejší. Chce nás priviesť k plodnosti. K prinášaniu ovocia. Boh túži po tom, aby sme boli plodní. Aby naša modlitba bola plodná. Sľubuje, že ak ostaneme v ňom a plní jeho Slova aj počas tohto procesu čistenia, ktorý nie je príjemný, o čokoľvek ho budeme prosiť, dostaneme to. Nekladie to pred nás ako vyhrážku, ale ako ponuku. Chceš, aby bol tvoj život plodný? Túžiš vidieť Božiu moc v akcii? Napoj sa na mňa. Zakoreň sa v mojej láske. Ja budem dávať život tvojmu bytiu, plodnosť tvojmu životu a odpovede tvojim modlitbám.

 

TIP NA DNES:

Porozmýšľaj dnes nad tým, v akej oblasti svojho života prežívaš „čistenie“. Toto očisťovanie je znamením, že Boh s tebou počíta, čistí ťa, lebo chce, aby bol tvoj život ešte plodnejší. A možno práve v tej oblasti, v ktorej týmto očisťovaním teraz prechádzaš.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00