#ziveslovo 13.7.2019

#ziveslovo 13.7.2019

Ježiš povedal svojim apoštolom: „Žiak nie je nad učiteľa ani sluha nad svojho pána. Stačí, keď je žiak ako jeho učiteľ a sluha ako jeho pán. Keď pána domu nazvali Belzebulom, o čo skôr jeho domácich?!

Nebojte sa ich teda. Lebo nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo. Čo vám hovorím vo tme, hovorte na svetle, a čo počujete do ucha, rozhlasujte zo striech.

Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, ale dušu zabiť nemôžu. Skôr sa bojte toho, ktorý môže i dušu i telo zahubiť v pekle.

Nepredávajú sa dva vrabce za halier? A predsa ani jeden z nich nepadne na zem bez vedomia vášho Otca. Vy však máte aj všetky vlasy na hlave spočítané. Nebojte sa teda, vy ste cennejší ako mnoho vrabcov.

Každého, kto mňa vyzná pred ľuďmi, aj ja vyznám pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach. Ale toho, kto mňa zaprie pred ľuďmi, aj ja zapriem pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach.“

Mt 10, 24-33

 

režisérka Katarína Pirohová

Nebojte sa, nebojte sa, nebojte sa… Dnes mi to trikrát opakuješ. Ale ja sa bojím, Ježišu. Mám strach z doby, v ktorej budú kresťania v (kresťanskej) Európe prenasledovaní. Bojím sa, lebo mám pocit, že je to už blízko. Obdivujem všetkých tých verných svedkov – mučeníkov z minulých storočí alebo z krajín vzdialených tisíce kilometrov, ktorí sa nebáli pre Krista umrieť.

Ale ja, Pane, ja by som svoju vieru najradšej žila len tak obyčajne, „podomácky“, bezbolestne… Ty ma však žiadaš, aby som pravdu, ktorú mi šepkáš do ucha, rozhlasovala zo striech. No a jedným dychom mi pritom hovoríš, že ma za to síce môžu zabiť (au!!!), ale Boh o mne vie, som pre neho cenná a že sa vraj ku mne priznáš. Okej, Pane. Tak mi teda pomôž, aby som našla odvahu zmeniť svoj status gaučového kresťana na status svedka. Ozajstného, ktorý „hovorí“ a „rozhlasuje“ slovom i životom.

 

TIP NA DNES:

Čo dnes bude mojou „strechou“, kde sa priznám k Ježišovi? Bude to priestor sociálnych sietí? Alebo moje pracovisko? Kancelária, trieda, dvor či ihrisko?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00