#ziveslovo 14.10.2019

#ziveslovo 14.10.2019

Keď sa schádzali zástupy, začal Ježiš hovoriť: „Toto pokolenie je zlé pokolenie. Žiada znamenie, ale znamenie nedostane, iba ak znamenie Jonášovo. Lebo ako bol Jonáš znamením pre Ninivčanov, tak bude aj Syn človeka pre toto pokolenie.

Kráľovná z juhu vystúpi na súde proti mužom tohto pokolenia a odsúdi ich; lebo ona z končín zeme prišla počúvať Šalamúnovu múdrosť – a tu je niekto väčší ako Šalamún.

Mužovia z Ninive vystúpia na súde proti tomuto pokoleniu a odsúdia ho; lebo oni sa kajali na Jonášovo kázanie – a tu je predsa niekto väčší ako Jonáš.“

Lk 11, 29-32

 

šéfredaktor Martin Ližičiar

Počas jednej (povedzme) duchovnej obnovy držal prednášajúci vysoko nad hlavou kríž a pýtal sa: „Čo vidíte?“ Odpovede boli rôzne: „Bolesť. Utrpenie. Agóniu. Mŕtve telo.“ So žiadnou odpoveďou nebol spokojný. „My sa pozeráme na víťazstvo. Boh premohol smrť a môže premôcť aj vaše trápenia, sklamania a prehry. Toto je ten správny pohľad!“

 

TIP NA DNES:

Keď sa dnes pozriem na kríž, čo vidím? Akým znamením je pre mňa Ukrižovaný – Syn človeka? Čo hovorí jeho víťazstvo pre naše pokolenie?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00