#ziveslovo 14.11.2020

#ziveslovo 14.11.2020

Ježiš rozpovedal svojim učeníkom podobenstvo, ako sa treba stále modliť a neochabovať: „V istom meste bol sudca, ktorý sa Boha nebál a ľudí nehanbil. Bola v tom meste aj vdova, ktorá k nemu chodila s prosbou: ‚Obráň ma pred mojím protivníkom.‘ Ale on dlho nechcel.

No potom si povedal: ‚Hoci sa Boha nebojím a ľudí sa nehanbím, obránim tú vdovu, keď ma tak unúva, aby napokon neprišla a neudrela ma po tvári.‘“

A Pán povedal: „Počúvajte, čo hovorí nespravodlivý sudca! A Boh neobráni svojich vyvolených, čo k nemu volajú dňom i nocou, a bude k nim nevšímavý?

Hovorím vám: Zaraz ich obráni. Ale nájde Syn človeka vieru na zemi, keď príde?“

Lk 18, 1 – 8

politik Richard Vašečka

Problém v nevypočutej modlitbe nie je na Božej strane. Ako hovorí Ježiš, Boh nie je nespravodlivý sudca, ktorý by dlho odkladal vypočutie našich prosieb. Boh nikdy nie je nevšímavý k našim modlitbám.

Prečo sa teda máme stále modliť a neochabovať, prečo musíme k nemu volať dňom i nocou? Nie je to kvôli Bohu. Boh je pripravený zastať sa nás okamžite. Otázna je naša viera: Nájde Syn človeka vieru, keď ku mne príde? Modlím sa s pevnou vierou v živého Boha, ktorý je mojím všemohúcim a dobrotivým Otcom a ktorý dáva všetkým štedro, bez výčitiek, alebo len tak pre istotu vypúšťam akési zbožné priania?

Potrebujem sa vytrvalo modliť a neochabovať v modlitbe kvôli sebe, kvôli svojej viere. Prvým ovocím modlitby je viera.

 

TIP NA DNES:

Neochabujme v modlitbe, naopak, pridajme na viere a vrúcnosti.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00