#ziveslovo 14.2.2020

#ziveslovo 14.2.2020

Ježiš opustil končiny Týru a cez Sidon prišiel ku Galilejskému moru do stredu dekapolského kraja.

Tam priviedli k nemu hluchonemého a prosili ho, aby naňho vložil ruku. On ho vzal nabok od zástupu, vložil mu prsty do uší, poslinil si ich a dotkol sa mu jazyka. Potom pozdvihol oči k nebu, vzdychol a povedal mu: „Effeta,“ čo znamená: „Otvor sa!“ V tej chvíli sa mu otvorili uši a rozviazal spútaný jazyk a správne rozprával.

A prikázal im, aby o tom nikomu nehovorili. Ale čím dôraznejšie im prikazoval, tým väčšmi to rozhlasovali a s tým väčším obdivom hovorili: „Dobre robí všetko: aj hluchým dáva sluch aj nemým reč.“

Mk 7, 31-37

 

šéfredaktor Martin Ližičiar

Dnes celý svet oslavuje Valentína – sviatok lásky, zaľúbených… a dvojíc. Ježiš má v evanjeliu pred sebou hluchonemého a dotýka sa jeho uší a aj jazyka. On sa uzdravuje. Koľkí ľudia sa dnes cítia osamotení… oveľa viac, keď je všetko zamerané na dvojice. Dotýkajme sa ako Ježiš symbolicky ich uší a jazykov.

 

TIP NA DNES:

Dnes si vyberiem jedného človeka, ktorý neoslavuje Valentína (je sám alebo má na to iný dôvod), a povzbudím ho a dám mu pocítiť (svojím jazykom), že je pre mňa dôležitý, že ho mám rád… nech sa dotknem aj jeho uší.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00