#ziveslovo 14.5.2020

#ziveslovo 14.5.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ako mňa miluje Otec, tak ja milujem vás. Ostaňte v mojej láske!

Ak budete zachovávať moje prikázania, ostanete v mojej láske, ako ja zachovávam prikázania svojho Otca a ostávam v jeho láske. Toto som vám povedal, aby vo vás bola moja radosť a aby vaša radosť bola úplná.

Toto je moje prikázanie: Aby ste sa milovali navzájom, ako som ja miloval vás. Nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí svoj život za svojich priateľov.

Vy ste moji priatelia, ak robíte, čo vám prikazujem. Už vás nenazývam sluhami, lebo sluha nevie, čo robí jeho Pán. Nazval som vás priateľmi, pretože som vám oznámil všetko, čo som počul od svojho Otca.

Nie vy ste si vyvolili mňa, ale ja som si vyvolil vás a ustanovil som vás, aby ste išli a prinášali ovocie a aby vaše ovocie zostalo; aby vám Otec dal všetko, o čo ho budete prosiť v mojom mene.

Toto vám prikazujem: Aby ste sa milovali navzájom.“

Jn 15, 9-17

 

politik Richard Vašečka

Dnes je sviatok jedného z apoštolov, takže bielu farbu Veľkonočného obdobia vystrieda červená. Keď Ježiš pri Poslednej večeri hovorí apoštolom o láske, hovorí jedným dychom aj o mučeníckej smrti. On je prvý. V láske i v smrti za svojich priateľov, apoštolov. Hneď na druhý deň za nich zomiera. A potom vstáva z mŕtvych. A oni postupne v priebehu rokov, jeden za druhým, tiež kladú svoj život za svojho milovaného priateľa. Aj patróna dnešného dňa, apoštola Mateja, pre jeho priateľa Ježiša kameňovali a nakoniec mu sekerou odsekli hlavu. Medzi Ježišom a jeho priateľmi je to na smrť a na život. To je láska. Väčšej niet.

Už si sa presvedčil, že Ježiš je tvoj priateľ? Uvedomuješ si, že Ježiš ti dokázal svoje priateľstvo nie rečami, ale tak, že za teba položil svoj život? Pokladáš sa aj ty za Ježišovho priateľa?

 

TIP NA DNES:

Buď dnes Ježišovi skutočným priateľom.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00