#ziveslovo 14.8.2019

#ziveslovo 14.8.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Keď sa tvoj brat prehreší proti tebe, choď a napomeň ho medzi štyrmi očami. Ak ťa počúvne, získal si svojho brata. Ak ťa nepočúvne, priber si ešte jedného alebo dvoch, aby bola každá výpoveď potvrdená ústami dvoch alebo troch svedkov. Keby ani ich nepočúvol, povedz to cirkvi. A keby ani cirkev nechcel poslúchnuť, nech ti je ako pohan a mýtnik.

Veru, hovorím vám: Čo zviažete na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažete na zemi, bude rozviazané v nebi. A zasa vám hovorím: Ak budú dvaja z vás na zemi jednomyseľne prosiť o čokoľvek, dostanú to od môjho Otca, ktorý je na nebesiach. Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi.“

Mt 18, 15-20

 

šéfredaktor Martin Ližičiar

Dosť často a radi riešime chyby druhých. Verejne. Bez ich prítomnosti. Tých, ktorých poznáme. Nenechávame však suchú nitku ani na tých, ktorých nepoznáme: kňazi, biskupi, politici… Ak sa nám niečo na druhých nepáči, nájdime odvahu a riešme to medzi štyrmi očami. Možno ten človek o tom ani nevie. Buďme však láskaví. Vyjadrime, že mu chceme pomôcť, aby bol lepším človekom. A ak na neho nemáme dosah, modlime sa za neho.

 

TIP NA DNES:

Je niekto, komu môžeme pomôcť stať sa lepším človekom? Povedzme mu to dnes s láskou.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00