#ziveslovo 15.1.2020

#ziveslovo 15.1.2020

Keď Ježiš vyšiel z kafarnaumskej synagógy, vošiel s Jakubom a Jánom do Šimonovho a Ondrejovho domu. Šimonova testiná ležala v horúčke. Hneď mu povedali o nej. Pristúpil k nej, chytil ju za ruku a zdvihol. Horúčka ju opustila a ona ich obsluhovala.

Keď sa zvečerilo, po západe slnka, prinášali k nemu všetkých chorých a posadnutých zlými duchmi. A celé mesto sa zhromaždilo pri dverách.

I uzdravil mnohých, ktorých trápili rozličné neduhy, a vyhnal mnoho zlých duchov a nedovolil im hovoriť, lebo ho poznali.

Včasráno, hneď na úsvite, vstal a vyšiel von. Utiahol sa na pusté miesto a tam sa modlil. Šimon a tí, čo boli s ním, pobrali sa za ním. Keď ho našli, povedali mu: „Všetci ťa hľadajú.“

On im odvetil: „Poďme inde, do susedných dedín, aby som aj tam kázal, veď na to som prišiel.“ A chodil po celej Galilei, kázal v ich synagógach a vyháňal zlých duchov.

Mk 1, 29-39

 

františkán Felix Mária OFM

Ježiš vošiel do Šimonovho a Ondrejovho domu, ktorý bol v Kafarnaume. Oni sami pochádzali z Betsaidy. Takže dom asi skôr patril Petrovej svokre. A keďže sa obaja viac „túlali“, ako venovali rodine, tak mala „nervičky“. (úsmev) A riadne, keď ju drapla horúčka.

Vnútorné problémy sa môžu (naozaj len môžu! – nemusia) prejaviť navonok. A to je naše nebezpečie. Hlavne, ak dlho neodpúšťame, máme dlhodobý strach, stres a tak ďalej. Prečo máme potrebu nosiť kamene v batohu?

 

TIP NA DNES:

Choď aj ty ako Ježiš na návštevu k niekomu, kto sa trápi. Alebo sa mu len ozvi.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00