#ziveslovo 15.1.2022

#ziveslovo 15.1.2022

Ježiš znova vyšiel k moru. Celé zástupy prichádzali k nemu a on ich učil. Ako šiel okolo, videl na mýtnici sedieť Alfejovho syna Léviho a povedal mu: „Poď za mnou!“ On vstal a išiel za ním.

Keď potom Ježiš sedel v jeho dome za stolom, stolovali s ním a s jeho učeníkmi aj mnohí mýtnici a hriešnici, lebo ich bolo mnoho a nasledovali ho. Keď ho zákonníci zo skupiny farizejov videli jesť s hriešnikmi a mýtnikmi, hovorili jeho učeníkom: „Prečo jedáva s mýtnikmi a hriešnikmi?“

Ježiš to začul a povedal im: „Lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnikov.“

Mk 2, 13-17

františkán Felix Mária, OFM

Ježiš povolal Léviho (Matúša), pretože je poslaný ku všetkým ľuďom. Nie je poslaný len k židovskému národu. Povoláva nás všetkých. Strach a hrôza… povoláva aj mňa? Ale veď ja nie som hriešnik, snažím sa o dokonalosť, byť čo najlepší. A nie je to tak náhodou slepá ulička? Nebojme sa prijať to, že potrebujeme Ježiša. Viac, ako si myslíme. Volá nás, aby sme volali aj iných. Tých, ktorí to nečakajú. Ani Lévi to nečakal. Ale šiel za ním. Pozval ho do svojho domu. Cítil sa poctený Ježišovou prítomnosťou. Vedel, čo získal. Zdravie. Ako veľmi nám chýba zdravie a pokoj. Nebojme sa dôverovať Bohu. On sa nemýli.


TIP NA DNES:

Pozvem dnes niekoho na kávu, čaj…

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00