#ziveslovo 15.10.2020

#ziveslovo 15.10.2020

Ježiš povedal: „Beda vám, lebo staviate pomníky prorokom, ktorých zabili vaši otcovia! Tým dosvedčujete a schvaľujete činy svojich otcov, lebo oni ich zabíjali a vy im staviate pomníky.

Preto aj Božia múdrosť povedala: Pošlem k nim prorokov a apoštolov a oni niektorých z nich zabijú, iných budú prenasledovať; a toto pokolenie sa bude zodpovedať za krv všetkých prorokov vyliatu od stvorenia sveta, počnúc krvou Ábela až po krv Zachariáša, ktorý zahynul medzi oltárom a chrámom. Áno, hovorím vám: Toto pokolenie sa bude zodpovedať.

Beda vám, zákonníci, lebo ste vzali kľúč poznania! Sami ste nevošli, a tým, čo chceli vojsť, ste zabránili.“

Keď stade odchádzal, začali naňho zákonníci a farizeji prudko dorážať a dotieravo sa ho na všeličo vypytovali. Strojili mu úklady, aby niečo podchytili z jeho úst.

Lk 11, 47 – 54

redaktorka Zuzana Verešová

Aj dnes zaznieva v evanjeliu Ježišovo „beda“! Nie je to beda iba pre zákonníkov, je to beda aj pre mňa, pre teba… Beda nad tým, ak vynášame súdy, ak sa rozhodujeme bez toho, aby sme sa pýtali na Božiu vôľu, ak sa staviame do pozície človeka, ktorý „drží v rukách kľúče poznania“. Ako radi si držíme svoj život pevne vo svojich rukách a ako radi občas držíme vo svojich rukách aj životy druhých… to, čo nám nepatrí. Veď: „Čo máš, čo si nedostal?“ (1 Kor 4, 7) Iba skrze Boha a s ním nadobúda všetko v našom živote zmysel. Každý nádych, každé rozhodnutie, každé vyrieknuté slovo… a každý úder nášho srdca.

 

TIP NA DNES:

V tomto krátkom úryvku dvakrát zaznieva, že sa za svoje skutky budeme zodpovedať. Dnes večer si urobím spytovanie svedomia a aspoň krátko sa Bohu zodpoviem za svoje dnešné skutky a rozhodnutia.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00