#ziveslovo 15.10.2021

#ziveslovo 15.10.2021

Ježiša obstúpili také zástupy, že skoro jeden po druhom šliapali. On začal hovoriť najprv svojim učeníkom: „Chráňte sa kvasu farizejov, čiže pokrytectva. Veď nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo. Lebo čo ste povedali vo tme, bude počuť na svetle, a čo ste pošepli v izbách do ucha, bude sa rozhlasovať zo striech.

Vám, svojim priateľom, hovorím: Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, a potom už nemajú čo urobiť! Ukážem vám, koho sa máte báť. Bojte sa toho, ktorý keď zabije, má moc uvrhnúť do pekla! Áno, hovorím vám: Tohoto sa bojte!

Nepredáva sa päť vrabcov za dva haliere? A Boh ani na jedného z nich nezabudne. Vy však máte aj všetky vlasy na hlave spočítané.

Nebojte sa, vy ste cennejší ako mnoho vrabcov!“

Lk 12, 1-7

šéfredaktor Martin Ližičiar

Aký je Ježišov dnešný odkaz? „Nebojte sa!“ Sme plní strachu, obáv a neistoty. Je jednoduchšie klamať a zavádzať, ako vyjsť s pravdou na svetlo sveta. Je jednoduchšie hovoriť neurčito, ako priamo a pravdivo. Je jednoduchšie ukrývať sa v skrytosti, nevydať svedectvo a nepriniesť ovocie… lebo máme strach, ako to skončí. Boh nás však chráni, nezabúda na nás a je pri nás.


TIP NA DNES:

Mám z niečoho strach? Prinesiem to Bohu v dnešnej modlitbe, aby ma uistil, že sa nemusím báť.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00