#ziveslovo 15.12.2020

#ziveslovo 15.12.2020

Ježiš povedal veľkňazom a starším ľudu: „Čo poviete na toto? Istý človek mal dvoch synov. Prišiel k prvému a povedal mu: ‚Syn môj, choď dnes pracovať do vinice!‘ Ale on odpovedal: ‚Nechce sa mi.‘ No potom to oľutoval a šiel.

Išiel k druhému a povedal mu to isté. Ten odpovedal: ‚Idem, pane!‘ Ale nešiel. Kto z týchto dvoch splnil otcovu vôľu?“

Odpovedali: „Ten prvý.“

Ježiš im povedal: „Veru, hovorím vám: Mýtnici a neviestky vás predchádzajú do Božieho kráľovstva. Lebo k vám prišiel Ján cestou spravodlivosti, a neuverili ste mu. Ale mýtnici a neviestky mu uverili. A vy, hoci ste to videli, ani potom ste sa nekajali a neuverili ste mu.“

Mt 21, 28 – 32

šéfredaktor Martin Ližičiar

„Boh nepozerá na to, aký je tvoj výsledok, ale započítava ti už tvoju snahu!“ Oslobodzujúca pravda, ktorú mávam často pred očami. Lebo… niekedy do vecí nechceme ísť, ale nakoniec so snahou zabojujeme. Inokedy nadšene odsúhlasíme čokoľvek, ale následne ostaneme pasívni a vlažní. Byť aktívnymi a nie pasívnymi. Púšťať sa so snahou do budovania Božieho kráľovstva… a zvyšok nechať na Boha, aby našu snahu rozhojnil.

 

TIP NA DNES:

Dnes poviem „áno“ konkrétnej veci, ktorú som odkladal, bál som sa jej alebo sa mi do nej nechcelo. Nemusí vyjsť, ale nezabudnem: Boh započíta už moju snahu!

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00