#ziveslovo 15.3.2019

#ziveslovo 15.3.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ak vaša spravodlivosť nebude väčšia ako spravodlivosť zákonníkov a farizejov, nevojdete do nebeského kráľovstva.

Počuli ste, že otcom bolo povedané: ‚Nezabiješ!‘ Kto by teda zabil, pôjde pred súd.

No ja vám hovorím: Pred súd pôjde každý, kto sa na svojho brata hnevá. Kto svojmu bratovi povie: ‚Hlupák,‘ pôjde pred veľradu. A kto mu povie: ‚Ty bohapustý blázon,‘ pôjde do pekelného ohňa.

Keď teda prinášaš dar na oltár a tam si spomenieš, že tvoj brat má niečo proti tebe, nechaj svoj dar tam pred oltárom a choď sa najprv zmieriť so svojím bratom; až potom príď a obetuj svoj dar.

Pokonaj sa včas so svojím protivníkom, kým si s ním na ceste, aby ťa protivník nevydal sudcovi a sudca strážnikovi a aby ťa neuvrhli do väzenia. Veru, hovorím ti: Nevyjdeš odtiaľ, kým nezaplatíš do ostatného haliera.“

Mt 5, 20-26

 

františkán Felix Mária OFM

Rád zvyknem hovoriť ľudom, že Boh od nás nechce veľa. On chce všetko. Nechce veľa majetku, nechce veľa nášho času, nechce naše úspechy. Veď aj tak je to všetko Jeho. On len chce, aby sme všetko obetovali Jemu. Aby sme nezabudli, že je to Jeho. Takže ide v podstate iba o uznanie Jeho vlastníctva. Je to spravodlivé. Ale rovnako je spravodlivé, aby sme sa čestne a spravodlivo správali voči naším bratom a sestrám. Prečo? Lebo tiež patria Bohu. Človek nie je vlastník seba samého. Je v nás Jeho obraz a podoba. Je v nás Jeho Duch. Sme chrámom Ducha Svätého. A cena je vysoká. Boh ju už zaplatil. Za každého.


TIP NA DNES:

Žehnaj tým ľudom, ktorých máš problém prijať. Žehnaj im, aby boli šťastní.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00