#ziveslovo 15.3.2021

#ziveslovo 15.3.2021

Ježiš odišiel zo Samárie do Galiley. Lebo sám Ježiš sa osvedčil, že vo svojej vlasti prorok nemá úctu. Keď prišiel do Galiley, Galilejčania ho uvítali, lebo videli všetko, čo urobil cez sviatky v Jeruzaleme. Aj oni tam boli na sviatky.

Prišiel teda znova do Kány Galilejskej, kde premenil vodu na víno. Bol tam istý kráľovský úradník, ktorý mal v Kafarnaume chorého syna. Ako počul, že Ježiš prišiel z Judey do Galiley, vybral sa k nemu a prosil ho, aby šiel uzdraviť jeho syna, ktorý už umieral. Ježiš mu povedal: „Ak nevidíte znamenia a divy, neveríte.“

Kráľovský úradník mu hovoril: „Pane, poď, kým mi dieťa neumrie!“

Ježiš mu povedal: „Choď, tvoj syn žije!“ On uveril Ježišovmu slovu a šiel.

Ešte bol na ceste, keď mu prišli sluhovia naproti a hovorili, že jeho dieťa žije. Pýtal sa ich, koľko hodín bolo, keď sa mu uľavilo. Povedali mu: „Včera o jednej popoludní mu prestala horúčka.“ Tu otec poznal, že to bolo práve v tú hodinu, keď mu Ježiš povedal: „Tvoj syn žije.“ A uveril on i celý jeho dom.

Toto bolo už druhé znamenie, ktoré urobil Ježiš, keď prišiel z Judey do Galiley.

Jn 4, 43-54

šéfredaktor Martin Ližičiar

Uveril Ježišovmu slovu. Žiadne dôkazy, žiadne fakty, iba… viera v jeho Slovo. Aj dnes nám Cirkev ponúka evanjelium a robí tak denne. Aj dnes si môžeme otvoriť Bibliu, modliť sa a čítať. A vykročiť v dôvere – uveriť jeho Slovu. Situácia môže byť veľmi zlá (úradníkovi umiera syn!), bez nádeje a komplikovaná. Aj v tejto situácii môžeme vykročiť a spoľahnúť sa na jeho Slovo.

 

TIP NA DNES:

Do akej oblasti môjho života mi dnes hovorí jeho Slovo… a potrebujem len vykročiť?

 

Pridajte sa k nám a sledujte živé pôstne zamyslenia denne o 21:00: fb.me/e/3tsczHzdg

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00