#ziveslovo 15.5.2020

#ziveslovo 15.5.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Toto je moje prikázanie: Aby ste sa milovali navzájom, ako som ja miloval vás. Nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí svoj život za svojich priateľov.

Vy ste moji priatelia, ak robíte, čo vám prikazujem. Už vás nenazývam sluhami, lebo sluha nevie, čo robí jeho Pán. Nazval som vás priateľmi, pretože som vám oznámil všetko, čo som počul od svojho Otca.

Nie vy ste si vyvolili mňa, ale ja som si vyvolil vás a ustanovil som vás, aby ste išli a prinášali ovocie a aby vaše ovocie zostalo; aby vám Otec dal všetko, o čo ho budete prosiť v mojom mene.

Toto vám prikazujem: Aby ste sa milovali navzájom.“

Jn 15, 12-17

 

šéfredaktor Martin Ližičiar

Dnes dostávame od Ježiša prikázanie. Inými slovami, Ježiš nám niečo rozkazuje, nariaďuje a porúča. Je to teda dôležitý text. Rozkazuje nám, aby sme sa milovali tak, ako nás miloval on. Ale… nehovorí nám to ako sluhom, ale ako priateľom. Prečo volí tento tón a tieto slová? Chce, aby naše ovocie bolo trvalé a nie krátkodobé. Veľmi mu na tom záleží! Veľmi mu na nás záleží!

 

TIP NA DNES:

Dnešné evanjelium si prečítam viac ráz, slovo za slovom, a popremýšľam o ňom. Pre Ježiša je tento odkaz/príkaz veľmi dôležitý. Pre teba?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00