#ziveslovo 15.6.2022

#ziveslovo 15.6.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Dajte si pozor a nekonajte svoje dobré skutky pred ľuďmi, aby vás obdivovali, lebo nebudete mať odmenu u svojho Otca, ktorý je na nebesiach.

Keď teda dávaš almužnu, nevytrubuj pred sebou, ako to robia pokrytci v synagógach a po uliciach, aby ich ľudia chválili. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu.

Ale keď ty dávaš almužnu, nech nevie tvoja ľavá ruka, čo robí pravá, aby tvoja almužna zostala skrytá. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.

A keď sa modlíte, nebuďte ako pokrytci, ktorí sa radi postojačky modlievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu.

Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.

A keď sa postíte, nebuďte zamračení ako pokrytci. Znetvorujú si tvár, aby ľudia videli, že sa postia. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu.

Keď sa ty postíš, pomaž si hlavu a umy si tvár, aby nie ľudia zbadali, že sa postíš, ale tvoj Otec, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.“

Mt 6, 1-6. 16-18

františkán Felix Mária, OFM

Pri krste bola naša hlava pomazaná krizmou. Na znak nášho zjednotenia s Kristom – s Pomazaným. Do pokánia vstupujeme s ním, lebo on je s nami. On nás vidí. A práve pôstom sa môže očistiť náš pohľad na neho. Vidieť v skrytosti veľké veci nie je ťažké. Veľké veci nie sú prehliadnuteľné, ale čo ak je opak pravdou? Veď vidieť Boha v skrytosti je veľmi ťažké. Vojsť do ticha, na prázdne miesto, do neistoty. Ako tam môžem niekoho počuť? Ako tam môžem niekoho vidieť a niekoho sa dotknúť? Možno práve tým, že budem počuť tlkot svojho srdca, počuť svoj dych, vnímať, že nemusím robiť nič pre to, aby som žil.


TIP NA DNES:

Nahmatám si pulz… a nastavím sa na pulz Lásky.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00