#ziveslovo 15.7.2019

#ziveslovo 15.7.2019

Ježiš povedal svojim apoštolom: „Nemyslite si, že som priniesol pokoj na zem. Nie pokoj som priniesol, ale meč. Prišiel som postaviť syna proti jeho otcovi, dcéru proti matke, nevestu proti svokre. A vlastní domáci budú človeku nepriateľmi.

Kto miluje otca alebo matku viac ako mňa, nie je ma hoden. A kto miluje syna alebo dcéru viac ako mňa, nie je ma hoden.

Kto neberie svoj kríž a nenasleduje ma, nie je ma hoden. Kto nájde svoj život, stratí ho, a kto stratí svoj život pre mňa, nájde ho.

Kto vás prijíma, mňa prijíma. A kto prijíma mňa, prijíma toho, ktorý ma poslal.

Kto prijme proroka ako proroka, dostane odmenu proroka. Kto prijme spravodlivého ako spravodlivého, dostane odmenu spravodlivého.

A kto by dal piť jednému z týchto maličkých čo len za pohár studenej vody ako učeníkovi, veru, hovorím vám: Nepríde o svoju odmenu.“

Keď Ježiš prestal poučovať svojich dvanástich učeníkov, odišiel odtiaľ učiť a kázať po ich mestách.

Mt 10, 34 – 11, 1

 

františkán Felix Mária OFM

Ježiš nám predkladá množstvo praktických duchovných rád. Mohli by sme povedať, že je to časť jeho spirituality. Spiritualita je súbor duchovného života a skúseností, ktoré nás majú viesť životom k dosiahnutiu nášho cieľa – spáse našej duše.

Pozorujem, že v dnešných časoch je spiritualita a duchovný život na ústupe. Veľmi malé množstvo ľudí sa podujme na tú skutočnú cestu zriekania a pravého duchovného „rozdelenia“ mečom. Jednoducho skákať podľa nálady nedáva zmysel a už vôbec nevedie k cieľu. Skôr to zmieta životom. Čo hľadáme my? Stratu, aby sme mohli nájsť život?

 

TIP NA DNES:

Čo si dnes ochotný/ochotná obetovať? A si ochotný/ochotná zriecť sa toho na „celý život“? Začni dnes.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00