#ziveslovo 16.1.2020

#ziveslovo 16.1.2020

K Ježišovi prišiel istý malomocný a na kolenách ho prosil: „Ak chceš, môžeš ma očistiť.“

Ježiš sa zľutoval nad ním, vystrel ruku, dotkol sa ho a povedal mu: „Chcem, buď čistý!“ Malomocenstvo z neho hneď zmizlo a bol čistý.

Potom mu prísne pohrozil, ihneď ho poslal preč a povedal mu: „Daj si pozor a nikomu nič nehovor, ale choď, ukáž sa kňazovi a prines za svoje očistenie obetu, ktorú predpísal Mojžiš – im na svedectvo.“

Lenže on, sotva odišiel, začal všade hovoriť a rozchyrovať, čo sa stalo, takže Ježiš už nemohol verejne vojsť do mesta, ale zdržiaval sa vonku na opustených miestach. No i tak prichádzali k nemu ľudia zovšadiaľ.

Mk 1, 40-45

 

biskup Dávid Tencer OFMCap

Na vojne, v čase komunizmu, bolo okrem iného aj takéto úslovie: Aktívny blbec je horší ako triedny nepriateľ. Človek, ktorý sa príliš do všetkého montoval a všetkému chcel rozumieť a cítil sa za všetko zodpovedný, ten často spôsobil doslova pohromu.

Dosť by sa to hodilo aj na toho biedneho malomocného, ktorý zrejme nemal zlý úmysel, len sa začal angažovať spôsobom, ktorý pokazil veľa a z Ježiša urobil vyhnanca. A stačilo len poslúchnuť a urobiť to, čo mu Ježiš kázal, nič viac – nič menej.

 

TIP NA DNES:

Dnes sa budem brzdiť. Nepovedať nič navyše, nerobiť nič navyše. Nestrkať nos do vecí, ktoré sa ma netýkajú. Všetko s mierou.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00