#ziveslovo 16.1.2022

#ziveslovo 16.1.2022

V Káne Galilejskej bola svadba. Bola tam aj Ježišova matka. Na svadbu pozvali aj Ježiša a jeho učeníkov.

Keď sa minulo víno, povedala Ježišovi jeho matka: „Nemajú vína.“

Ježiš jej odpovedal: „Čo mňa a teba do toho, žena? Ešte neprišla moja hodina.“

Jeho matka povedala obsluhujúcim: „Urobte všetko, čo vám povie!“

Stálo tam šesť kamenných nádob na vodu, ktoré slúžili na očisťovanie, ako bolo zvykom u Židov, každá na dve až tri miery. Ježiš im povedal: „Naplňte nádoby vodou!“ A naplnili ich až po okraj.

Potom im povedal: „Teraz načrite a zaneste starejšiemu!“ A oni zaniesli.

Keď starejší ochutnal vodu premenenú na víno – on nevedel, skade je, ale obsluhujúci, čo načierali vodu, to vedeli –, zavolal si ženícha a vravel mu: „Každý človek podáva najprv dobré víno a horšie až potom, keď si hostia upili. Ty si zachoval dobré víno až doteraz.“

Toto urobil Ježiš v Káne Galilejskej ako prvé zo znamení a zjavil svoju slávu. A jeho učeníci uverili v neho.

Jn 2, 1-11

hudobníčka Eva Hrešková

Ocitli ste sa už v situácii, keď ste boli zahnaní do kúta a vedeli ste, že nedokážete danú vec vyriešiť sami? Verím, že Boh dopúšťa takéto chvíle preto, aby sme ho spoznali viac. Keď sa naňho obrátime s dôverou, akú mala v neho jeho matka, budeme svedkami zázraku, zjavenia jeho slávy. Vezmime do úvahy, že predtým žiadne znamenie neurobil. Jeho matka naňho stavila. Nepovedala mu, čo má robiť. Iba verila, že zasiahne. Koľkokrát sme boli svedkami toho, že Boh zasiahol do našich životov? O to viac mu môžeme dôverovať, že nás opäť zachráni. A spoznáme o kúsok viac to, kým naozaj je.


TIP NA DNES:

Skúsim dnes Ježišovi v modlitbe odovzdať oblasť, problém, s ktorým si neviem poradiť. Ak ide o vážnejšiu vec, zoženiem si Novénu odovzdanosti a pomodlím sa ju.

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00