#ziveslovo 16.11.2019

#ziveslovo 16.11.2019

Ježiš rozpovedal svojim učeníkom podobenstvo, ako sa treba stále modliť a neochabovať: „V istom meste bol sudca, ktorý sa Boha nebál a ľudí nehanbil. Bola v tom meste aj vdova, ktorá k nemu chodila s prosbou: ‚Obráň ma pred mojím protivníkom.‘ Ale on dlho nechcel.

No potom si povedal: ‚Hoci sa Boha nebojím a ľudí sa nehanbím, obránim tú vdovu, keď ma tak unúva, aby napokon neprišla a neudrela ma po tvári.‘“

A Pán povedal: „Počúvajte, čo hovorí nespravodlivý sudca! A Boh neobráni svojich vyvolených, čo k nemu volajú dňom i nocou, a bude k nim nevšímavý?

Hovorím vám: Zaraz ich obráni. Ale nájde Syn človeka vieru na zemi, keď príde?“

Lk 18, 1-8

 

biskup Dávid Tencer OFMCap

Sudca z evanjelia sa nebál ani Boha, ani ľudí, ale bál sa chudobnej vdovy, aby napokon od nej jednu neutŕžil. Zatiaľ to neurobila, len pokorne a vytrvalo prosila. Ale aj on veľmi dobre vedel, že struna sa nedá napínať do nekonečna.

Človek, ktorý už nemá iné východisko, sa odhodlá aj k takémuto zúfalému činu. Boh človeka nezaháňa do kúta. Obyčajne stojí vedľa neho a hľadá spolu s ním primerané riešenie. Niečo na tento spôsob: „No, počuj, ako to ideme rozuzliť?“

 

TIP NA DNES:

Dnes nebudem vysvetľovať, prečo sa to či ono nedá, ale budem hľadať čo najjednoduchšie riešenia.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00