#ziveslovo 16.12.2021

#ziveslovo 16.12.2021

Keď Jánovi poslovia odišli, začal Ježiš hovoriť zástupom o Jánovi: „Čo ste vyšli na púšť vidieť? Trstinu zmietanú vetrom?

Alebo čo ste vyšli vidieť? Človeka oblečeného do jemných šiat? Veď tí, čo sa skvostne obliekajú a žijú v rozkošiach, bývajú v kráľovských domoch.

Teda čo ste vyšli vidieť? Proroka?

Áno, hovorím vám, viac ako proroka. Lebo to o ňom je napísané: ‚Hľa, posielam svojho posla pred tvojou tvárou a on pripraví cestu pred tebou.‘

Hovorím vám: Medzi tými, čo sa narodili zo ženy, nie je nik väčší ako Ján. Ale ten, kto je v Božom kráľovstve menší, je väčší ako on.“

A všetok ľud, čo ho počúval, ba aj mýtnici uznali Božiu spravodlivosť, keď sa dali pokrstiť Jánovým krstom. Ale farizeji a zákonníci zmarili v sebe Boží úmysel, lebo sa mu nedali pokrstiť.

Lk 7, 24-30

kňaz Ondrej Chrvala

Prečo si si otvoril toto zamyslenie? Čo si vyšiel vidieť? Po čom si hladný?

Predpokladám, že si neprišiel pozrieť, čo si myslia kresťania. Ani hľadať umelecké literárne dielo, slová „oblečené do jemných šiat“. Na to sú lepšie zdroje inde.

Čo si teda prišiel hľadať? Duchovné povzbudenie?

Hovorím ti: viac ako duchovné povzbudenie. Lebo v Božom slove nenájdeš len povzbudenie pre svojho ducha, „niečo duchovné“. V Božom slove hovorí sám Duch Svätý, ktorý ho inšpiroval a cez neho pôsobí. V Písme nájdeš samotnú Božiu prítomnosť. Preto je vždy nové, kedykoľvek ho otvoríš – pretože k tebe nehovorí text, ale Boží Duch, ktorý ťa v Písme priamo oslovuje. Keď teda otváraš Sväté písmo, neboj sa mať veľké očakávania, väčšie, než keď otváraš akúkoľvek inú duchovnú literatúru.


TIP NA DNES:

Urobím si dnes čas a strávim aspoň desať minút so Svätým písmom. Než ho otvorím, vstúpim do Božej prítomnosti a dovolím Bohu, nech ma osloví novým spôsobom.

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00