#ziveslovo 16.5.2020

#ziveslovo 16.5.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ak vás svet nenávidí, vedzte, že mňa nenávidel prv ako vás.

Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale preto, že nie ste zo sveta, že som si vás ja vyvolil zo sveta, svet vás nenávidí.

Spomeňte si na slovo, ktoré som vám povedal: Sluha nie je väčší ako jeho pán. Ak mňa prenasledovali, budú prenasledovať aj vás; ak zachovávali moje slovo, budú zachovávať aj vaše.

Ale to všetko vám budú robiť pre moje meno, lebo nepoznajú toho, ktorý ma poslal.“

Jn 15, 18-21

 

kňaz Ondrej Chrvala

Nedávno som dostal otázku: „Ak žijem správne ako kresťan, nemali by ma ľudia mať radi? Prečo sa teda nájdu ľudia, ktorí ma radi nemajú?“

Áno, správny život podľa Krista pozdvihuje náš ľudský život k plnosti a zrelosti. Avšak odporuje duchu sveta, odporuje životu podľa tela. Ak chceme patriť Kristovi, k tomu patrí nevyhnutne aj nutnosť zúčtovať s hriechom, odhodiť vášne a žiadosti tela. Neznamená to žiť mimo tela – stále jeme, pijeme a spíme, stále si môžeme užiť dovolené radosti. Ale už im neotročíme, hodnota a smerovanie nášho života už sú inde. A tí, čo sú stále otrokmi vášní tela, to vidia, aj keď to nie vždy vedia pomenovať – a nenávidia duchovných ľudí, lebo im pripomínajú ich telesnosť a otroctvo. Dokonca sa snažia stiahnuť ich do telesnosti, pretože ak sa im to podarí, už im pred očami nebude svietiť provokačné znamenie, že sa dá žiť aj inak, plnšie.

Našou úlohou je však byť svetlom vo svete, aj keď nie sme zo sveta. A to sa dá len tým, že budeme neustále plní Krista.

 

TIP NA DNES:

Aká je tvoja motivácia pre to, čo robíš? Chceš sa páčiť ľuďom, alebo Bohu? Urob dnes aspoň jednu vec, ktorá je správna v Božích očiach, bez ohľadu na to, čo na to povedia ľudia.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00