#ziveslovo 16.5.2021

#ziveslovo 16.5.2021

Ježiš pozdvihol oči k nebu a modlil sa: „Svätý Otče, zachovaj ich vo svojom mene, ktoré si ty dal mne, aby boli jedno ako my.

Kým som bol s nimi, ja som ich zachovával v tvojom mene, ktoré si mi dal. Ochránil som ich a nikto z nich sa nestratil, iba syn zatratenia, aby sa splnilo Písmo.

Ale teraz idem k tebe a toto hovorím na svete, aby mali v sebe moju radosť – a úplnú. Dal som im tvoje slovo a svet ich znenávidel, lebo nie sú zo sveta, ako ani ja nie som zo sveta.

Neprosím, aby si ich vzal zo sveta, ale aby si ich ochránil pred Zlým. Nie sú zo sveta, ako ani ja nie som zo sveta.

Posväť ich pravdou; tvoje slovo je pravda.

Ako si ty mňa poslal na svet, aj ja som ich poslal do sveta a pre nich sa ja sám posväcujem, aby boli aj oni posvätení v pravde.“

Jn 17, 11b-19

kňaz Ondrej Chrvala

Už od malička som sa chcel stať kňazom. Niekedy som s pohŕdaním pozeral na spolužiakov, ktorí už začínali s rôznymi skúsenosťami a myslel som si: „Ja s nimi nechcem mať nič spoločné. Ešteže budem kňazom a s takýmito ľuďmi sa už nikdy nestretnem.“ Som Bohu veľmi vďačný, že toto moje detské myslenie zmenil, pretože v evanjeliu hovorí niečo úplne iné. Nemáme ujsť zo sveta; práveže máme byť vo svete, ale plní Ježišovej pravdy. Tak ako on, aj my sme poslaní nie svetom pohŕdať, ale byť vo svete a milovať.

 

TIP NA DNES:

Urobím si dnes svoj modlitbový čas – nie ako únik pred svetom, ale ako načerpanie Božieho pokoja práve preto, aby som ho následne mohol priniesť do prostredia, do ktorého ma Boh zasadil.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00