#ziveslovo 16.5.2022

#ziveslovo 16.5.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Kto má moje prikázania a zachováva ich, ten ma miluje. A kto miluje mňa, toho bude milovať môj Otec; aj ja ho budem milovať a zjavím mu seba samého.“

Júda, nie ten Iškariotský, sa ho spýtal: „Pane, ako to, že seba chceš zjaviť nám, a svetu nie?“

Ježiš mu odpovedal: „Kto ma miluje, bude zachovávať moje slovo a môj Otec ho bude milovať; prídeme k nemu a urobíme si uňho príbytok. Kto ma nemiluje, nezachováva moje slová. A slovo, ktoré počujete, nie je moje, ale Otcovo, toho, ktorý ma poslal.

Toto som vám povedal, kým som ešte u vás. Ale Tešiteľ, Duch Svätý, ktorého pošle Otec v mojom mene, naučí vás všetko a pripomenie vám všetko, čo som vám povedal.“

Jn 14, 21-26

hudobníčka Eva Hrešková

Poslušnosť Ježišovi motivovaná láskou z nás robí živý svätostánok. Stalo sa vám, že ste pri človeku, ktorý celým srdcom nasleduje Ježiša, cítili hmatateľnú Božiu prítomnosť? Ak budú naše srdcia prežiarené svetlom Boha, budeme toto svetlo niesť všade, kam prídeme. Na svete je veľa miest, kde vládne tma. Možno aj u vás v práci, na mieste, kde práve ste… Často máme tendenciu vyhýbať sa takýmto miestam, utekať z nich, lebo sa tam necítime dobre. No viete, ako sa dá vyhnať tmu? Jediným spôsobom. Priniesť svetlo. Ja, ty, my môžeme byť tí, ktorí ho prinesú, keď budeme z lásky nasledovať Ježiša.


TIP NA DNES:

Porozmýšľam nad tým, či v sebe nesiem Božie svetlo. Počúvam Boha? Poslúcham ho? Ak áno, prečo to robím? Je to z lásky? Potom sa spýtam Ježiša, kam mám priniesť jeho svetlo.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00