#ziveslovo 16.6.2022

#ziveslovo 16.6.2022

Ježiš hovoril zástupom o Božom kráľovstve a uzdravoval tých, čo to potrebovali. Deň sa začal schyľovať. Tu pristúpili Dvanásti a povedali mu: „Rozpusť zástup, nech sa rozídu do okolitých dedín a osád pohľadať si nocľah a jedlo, lebo tu sme na pustom mieste.“

On im povedal: „Vy im dajte jesť!“

Oni vraveli: „Nemáme viac ako päť chlebov a dve ryby; ibaže by sme šli a nakúpili jedlo pre celý tento zástup.“ Bolo tam asi päťtisíc mužov.

Ale on povedal svojim učeníkom: „Usaďte ich v skupinách asi po päťdesiat!“ Urobili to a všetkých usadili.

Potom vzal päť chlebov a dve ryby, pozdvihol oči k nebu, dobrorečil nad nimi, lámal ich a dával svojim učeníkom, aby ich predkladali zástupu. I jedli a všetci sa nasýtili, ba ešte sa nazbieralo dvanásť košov odrobín, čo po nich zostali.

Lk 9, 11b-17

hudobníčka Eva Hrešková

Nemáme viac, hovoria apoštoli. Sme zvyknutí deliť sa len z nadbytku. Z toho, čo je naviac. No Ježiš nás veľakrát volá byť štedrí, podeliť sa o to, čo máme, práve vtedy, keď nemáme pocit, že máme z čoho. Učí nás dôležitý princíp. Nemáme sa deliť vtedy, keď máme viac, funguje to inak. Až keď sa podelíme, až vtedy získame to „viac“.


TIP NA DNES:

V čom ma Boh pozýva k štedrosti? Venovať niekomu čas? Obdarovať niekoho finančne či iným spôsobom? Skúsim spraviť krok dôvery napriek tomu, že mám pocit, že nemám nadbytok.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00