#ziveslovo 17.1.2019

#ziveslovo 17.1.2019

K Ježišovi prišiel istý malomocný a na kolenách ho prosil: „Ak chceš, môžeš ma očistiť.“

Ježiš sa zľutoval nad ním, vystrel ruku, dotkol sa ho a povedal mu: „Chcem, buď čistý!“ Malomocenstvo z neho hneď zmizlo a bol čistý.

Potom mu prísne pohrozil, ihneď ho poslal preč a povedal mu: „Daj si pozor a nikomu nič nehovor, ale choď, ukáž sa kňazovi a prines za svoje očistenie obetu, ktorú predpísal Mojžiš – im na svedectvo.“

Lenže on, sotva odišiel, začal všade hovoriť a rozchyrovať, čo sa stalo, takže Ježiš už nemohol verejne vojsť do mesta, ale zdržiaval sa vonku na opustených miestach. No i tak prichádzali k nemu ľudia zovšadiaľ.

Mk 1, 40-45

 

hudobníčka Dominika Gurbaľová

Ďakujem Pánu Bohu, že on chce pre nás vždy to najlepšie. Možno nie sme malomocní fyzicky, ale môžeme byť malomocní v láske, v emóciách, v pokoji. A Boh v nás koná zázrak. Tento zázrak slúži na povzbudenie viery a mal by nás motivovať k dôvernému vzťahu s ním. (A tak cez túto vieru a vzťah s ním aj k spáse.) Keď sa zázrak deje, nemám ľuďom len hovoriť o Bohu ako o zlatej bani, ale zotrvať v Ňom – hovoriť s Otcom skrze Syna a prinášať svoj život ako obetu aj pri oltári. Uzdravený sotva odišiel a z Ježiša hneď urobil celebritu, ale nie priateľa – a ktovie, či svojho Pána.

 


TIP NA DNES:

Ježiš, chcem byť tvojím viac než len fanúšikom. K tebe budú aj tak prichádzať zovšadiaľ. Ale na opustené miesta ma, prosím, ber so sebou.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00