#ziveslovo 17.1.2022

#ziveslovo 17.1.2022

Jánovi učeníci a farizeji sa postili. Prišli k Ježišovi a pýtali sa: „Prečo sa Jánovi učeníci a učeníci farizejov postia, a tvoji učeníci sa nepostia?“

Ježiš im povedal: „Vari sa môžu svadobní hostia postiť, kým je ženích s nimi? Dokiaľ majú medzi sebou ženícha, nemôžu sa postiť. No prídu dni, keď im ženícha vezmú; potom, v ten deň, sa budú postiť.

Nik neprišíva na starý odev záplatu z novej látky, lebo záplata vytrhne kus z neho, nové zo starého, a diera bude ešte väčšia. A nik nevlieva mladé víno do starých mechov, lebo víno mechy roztrhne a vyjde nazmar aj víno aj mechy, ale nové víno do nových mechov.“

Mk 2, 18-22

jezuita Jakub Garčár

Neklamal, keď povedal: „Som s vami po všetky dni až do skončenia sveta.“ A zatiaľ čo on verne zostáva uprostred nás a v nás, prichádzajú dni, keď nám Ženícha berie spred očí náš hriech, ľudská slabosť a krehkosť, časné a klamlivé pozlátky tohto sveta či naše vlastné egocentrické ja. Spôsobujú, že prestávame vidieť Prítomného a že začíname pochybovať o Blízkom. A vtedy je čas na pôst od všetkého, čím sme si zaslepili oči, aby človek znova dovidel na toho, ktorý nás nikdy neopúšťa. Lebo pôst nie je o strácaní, ale o nachádzaní a o opätovnom objavovaní iba zdanlivo strateného Ženícha.


TIP NA DNES:

Dnes sa posnažím menej sa oslepovať virtuálnym svetom z obrazoviek a viacej pozornosti skúsim venovať tváram ľudí vo svojom blízkom okolí.

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00