#ziveslovo 17.10.2020

#ziveslovo 17.10.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Hovorím vám: Každého, kto mňa vyzná pred ľuďmi, aj Syn človeka vyzná pred Božími anjelmi. Ale kto mňa zaprie pred ľuďmi, bude zaprený pred Božími anjelmi.

Ak niekto povie niečo proti Synovi človeka, odpustí sa mu to. Kto by sa však rúhal Duchu Svätému, tomu sa neodpustí.

Keď vás budú vodiť do synagóg, pred úrady a vrchnosti, nestarajte sa, ako a čím sa budete brániť alebo čo budete hovoriť, lebo Duch Svätý vás v tú hodinu poučí, čo treba hovoriť.“

Lk 12, 8 – 12

korektorka Alžbeta Mráková

Kto chodí denne do kostola a prijíma Eucharistiu, veľmi ťažko sa zmieruje s tým, čo priniesli aktuálne opatrenia proti nákaze, všetci vieme akej. Vie to celý svet. Nie všade sú však opatrenia pre veriacich také prísne ako u nás. Nebedákajme, ale porozmýšľajme, čo si z toho môžeme vziať za svoje. Keby boli čo aj všetky chrámové dvere zavreté, Ježišovo srdce je pre nás vždy otvorené. Máme jedinečnú možnosť skutkami lásky vyznávať, že sme Boží synovia a Božie dcéry a že náš nebeský Otec je v našom hodnotovom rebríčku na najvyššej priečke. Keď nemôžu naplno slúžiť kňazi, začnime slúžiť my – jeden druhému. Ako? Napríklad službou ucha. Počúvajme sústredene, čo nám hovoria druhí – zavolajme rodičom, starým priateľom, dospelým deťom, ak sú ďaleko, a nechajme ich rozprávať, čo ich ťaží. Iste toho bude veľa. Uvidíte, ako sa im uľaví, keď ich necháte vyrozprávať sa, vyžalovať. Len počúvajte a diaľka sa vám nebude zdať taká ďaleká. Teraz je tá správna chvíľa.

 

TIP NA DNES:

Premením svoj mobil na nástroj, ktorým budem slúžiť od ucha k duchu. Bude to jeho nová funkcia, aby som mal/mala celkom blízko (najmä) k tým, ktorí sú inak v priamom kontakte najväčšmi ohrození šírením vírusu.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00