#ziveslovo 17.5.2021

#ziveslovo 17.5.2021

Učeníci povedali Ježišovi: „Teraz už hovoríš otvorene a nehovoríš v obrazoch. Teraz vieme, že vieš všetko a nepotrebuješ, aby sa ťa dakto spytoval. Preto veríme, že si vyšiel od Boha.“ Ježiš im odvetil: „Teraz veríte? Hľa, prichádza hodina, ba už prišla, keď sa rozpŕchnete, každý svojou stranou, a mňa necháte samého. Ale nie som sám, lebo Otec je so mnou.

Toto som vám povedal, aby ste vo mne mali pokoj. Vo svete máte súženie, ale dúfajte, ja som premohol svet!“

Jn 16, 29-33

redaktorka Zuzana Verešová

Každý z nás sa už mnohokrát presvedčil, že život nám neprináša iba potešenie. Do našich dní vstupujú rôzne ťažkosti, prekážky, s ktorými sa musíme popasovať. A súženia, ktoré potrápia naše srdcia i duše. V poslednej vete dnešného evanjelia Ježiš hovorí, že napriek súženiam, ktoré nám prináša svet, je našou úlohou dúfať. Nehovorí, že máme zo všetkých síl bojovať. Nevyzýva nás, aby sme si na tie súženia pripravili skvelé strategické plány, ktoré by nám pomohli preniesť sa cez každý problém. Jeho stratégia je celkom jednoduchá. Dúfať. Lebo on už svet premohol. On už vyhral každý náš boj.

 

TIP NA DNES:

Dnes si nájdem čas, kedy budem iba ja a Ježiš. Lebo iba v takomto stretnutí vstupuje do môjho života pokoj, ktorý prevyšuje každú chápavosť a chráni naše srdcia.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00