#ziveslovo 17.6.2019

#ziveslovo 17.6.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Počuli ste, že bolo povedané: ‚Oko za oko a zub za zub!‘ No ja vám hovorím: Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé. Tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať ti šaty, nechaj aj plášť. A keď ťa bude niekto nútiť, aby si s ním išiel jednu míľu, choď s ním dve. Tomu, kto ťa prosí, daj, a neodvracaj sa od toho, kto si chce od teba niečo požičať.“

Mt 5, 38-42

 

hudobníčka Dominika M. Gurbaľová

Ty, Pane, dávaš každému veršu konkrétny význam v istej situácii. Tvoje slovo sa môže stať rémou. Vravíš: „Počuli ste, že je napísané, ale ja vám hovorím…“ Pozývaš slovo naplniť v kontexte lásky. Prosím o nás, nech vnímame každý deň, aj dnes, toto pozvanie. Pozvanie, ako naplniť slovo pre daný okamih. No popritom tiež prosím, nech sa Božie slovo nami ani inými nezneužíva nevhodným spôsobom a nestane sa argumentom pre neláskavý okamih.

 

TIP NA DNES:

Môžem vnímať, ako dnes naplním Božie slovo? Láskou – to je vždy aktuálne. A ak Pán Boh chce, tak špecifický verš špecifickým spôsobom. Lebo on v nás pôsobí, ak chce, ako chce.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00