#ziveslovo 17.6.2022

#ziveslovo 17.6.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nezhromažďujte si poklady na zemi, kde ich moľ a hrdza ničia a kde sa zlodeji dobýjajú a kradnú. V nebi si zhromažďujte poklady; tam ich neničí ani moľ ani hrdza a tam sa zlodeji nedobýjajú a nekradnú. Lebo kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce.

Lampou tela je oko. Ak bude tvoje oko čisté, bude celé tvoje telo vo svetle. Ale ak sa tvoje oko zakalí, bude celé tvoje telo vo tme.

A keď už svetlo, čo je v tebe, je tmou, aká bude potom tma sama?!“

Mt 6, 19-23

jezuita Jakub Garčár

Čo znamená zhromažďovať si poklady v nebi? Myslím, že jednu z odpovedí možno nájsť aj na velehradskom sarkofágu kardinála Tomáša Špidlíka SJ, ktorý zdobí tabuľa s nápisom: „Všechno, co žijeme s láskou, přechází s Kristem do vzkříšení. Věčnost vytvářejí vztahy, které nekončí.“ Možno skutočne všetko, na čokoľvek – a predovšetkým na kohokoľvek – skúsime hľadieť čistým okom a s láskou, má nádej stať sa naším ozajstným pokladom, nezničiteľným a neukradnuteľným, nielen pre dnešok, ale i pre nebo. Možno skutočne rozhodujú vzťahy: večnosť s nepriateľom je peklom, ale večnosť s priateľom ozajstným nebom!


TIP NA DNES:

Dnes sa skúsim pozrieť na ľudí okolo seba okom o čosi čistejším.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00