#ziveslovo 17.8.2019

#ziveslovo 17.8.2019

Ježišovi priniesli deti, aby na ne položil ruky a pomodlil sa. Ale učeníci ich okrikovali. Ježiš im povedal: „Nechajte deti a nebráňte im prichádzať ku mne, lebo takým patrí nebeské kráľovstvo.“

Potom na ne kládol ruky a odišiel odtiaľ.

Mt 19, 13-15

 

hudobníčka Dominika M. Gurbaľová

Čože? Ježišovi učeníci niekoho okrikovali? Ľudia, čo chodili popri jeho boku ako jeho učni? Myslela som si, že oni sú už ako naši učitelia skoro dokonalí. A pritom niekoho okrikovali. Pán Ježiš s tým nesúhlasil. Ale on má so všetkými zľutovanie. Aj s tými, ktorých má po boku. A aj s tými, ktorých ešte len chce mať po boku. A verím, že každého vníma s láskou.

Majme so sebou navzájom zľutovanie. A tešme sa, že k Pánu Bohu môžeme prísť takí, akí sme. Môže prísť naozaj každý. Ba priam máme prísť práve ako tí najmenší, čo akoby nič nevedeli, akoby ešte nemali životné skúsenosti a nemali si na čom zakladať.

 

TIP NA DNES:

Buďme ako deti, čo deň za dňom len sledujú a osvojujú si konanie po Oteckovi a nestavajú len na predošlej skúsenosti. Buďme „malí a vždy nanovo neskúsení“, aby Otec mohol byť „veľký“ a vždy nás nanovo mohol učiť, ako sa máme dnes v tých konkrétnych veciach zachovať.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00