#ziveslovo 17.9.2019

#ziveslovo 17.9.2019

Ježiš išiel do mesta, ktoré sa volá Naim. Išli s ním jeho učeníci a veľký zástup ľudu. Keď sa priblížil k mestskej bráne, práve vynášali mŕtveho. Bol to jediný syn matky a tá bola vdova. Sprevádzal ju veľký zástup z mesta.

Keď ju Pán uvidel, bolo mu jej ľúto a povedal jej: „Neplač!“

Potom pristúpil a dotkol sa már. Nosiči zastali a on povedal: „Mládenec, hovorím ti, vstaň!“ Mŕtvy sa posadil a začal hovoriť. A Ježiš ho vrátil jeho matke.

Tu sa všetkých zmocnil strach, velebili Boha a hovorili: „Veľký prorok povstal medzi nami“ a: „Boh navštívil svoj ľud.“ A táto zvesť o ňom sa rozšírila po celej Judei a po celom okolí.

Lk 7, 11-17

 

hudobník Dominik Gabriel

Ako žijem svoju mladosť? Táto „krása mladosti“, ako nazýva Svätý Otec František toto vzácne obdobie života, je obdobím veľkých rozhodnutí, výziev a najmä dobrodružstva, do ktorých nás Ježiš pozýva. Akoby nás však očakávania okolia, svet dospelých a starosti o budúcnosť nútili zvážnieť. A často zomierame. Zomierajú naše sny, túžby, zápal a nadšenie, náš optimistický pohľad na svet aj naše ambície.

 

TIP NA DNES:

Dovoľ, nech Ježišove slová: „Mládenec, hovorím ti, vstaň!“ v tebe aj dnes prebudia odvahu a odhodlanie žiť tvoju mladosť naplno.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00