#ziveslovo 18.10.2019

#ziveslovo 18.10.2019

Pán si vyvolil iných sedemdesiatich dvoch a po dvoch ich poslal pred sebou do každého mesta a na každé miesto, kam sa sám chystal ísť. A povedal im: „Žatva je veľká, ale robotníkov málo. Preto proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu!

Choďte! Hľa, posielam vás ako baránkov medzi vlkov.

Nenoste mešec ani kapsu, ani obuv a cestou nikoho nepozdravujte!

Keď vojdete do niektorého domu, najprv povedzte: ‚Pokoj tomuto domu!‘ Ak tam bude syn pokoja, váš pokoj na ňom spočinie; ak nie, vráti sa k vám. V tom dome potom ostaňte, jedzte a pite, čo majú, lebo robotník si zaslúži svoju mzdu.

Neprechádzajte z domu do domu!

A keď prídete do niektorého mesta a prijmú vás, jedzte, čo vám predložia, uzdravujte chorých, čo sú v ňom, a povedzte im: ‚Priblížilo sa k vám Božie kráľovstvo.‘“

Lk 10, 1-9

 

jezuita Tomáš Jellúš

Kto sa nevie ani len pozdraviť, je najneslušnejší človek na svete. A tu sám Ježiš hovorí: „Cestou nikoho nepozdravujte!“ Pochopil som to až počas tohto leta, keď som na stanici zbadal jedného chalana zo stretka, ale vôbec si ma nevšimol ani ma nepozdravil, ale utekal za svojou dievčinou, ktorá vystupovala z vlaku. Mal oči len pre ňu. Správne. Niečo také Ježiš očakáva od nás. Zamerajme celú pozornosť na veci lásky a evanjelia.

 

TIP NA DNES:

Nechám sa oslepiť láskou, aby som zažil jej príjemnú žiaru, keď nevidíme nič iné, len predmet našej lásky. Nepozdravujme nič druhoradé.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00