#ziveslovo 18.10.2021

#ziveslovo 18.10.2021

Pán si vyvolil iných sedemdesiatich dvoch a po dvoch ich poslal pred sebou do každého mesta a na každé miesto, kam sa sám chystal ísť. A povedal im: „Žatva je veľká, ale robotníkov málo. Preto proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu!

Choďte! Hľa, posielam vás ako baránkov medzi vlkov.

Nenoste mešec ani kapsu, ani obuv a cestou nikoho nepozdravujte!

Keď vojdete do niektorého domu, najprv povedzte: ‚Pokoj tomuto domu!‘ Ak tam bude syn pokoja, váš pokoj na ňom spočinie; ak nie, vráti sa k vám. V tom dome potom ostaňte, jedzte a pite, čo majú, lebo robotník si zaslúži svoju mzdu.

Neprechádzajte z domu do domu!

A keď prídete do niektorého mesta a prijmú vás, jedzte, čo vám predložia, uzdravujte chorých, čo sú v ňom, a povedzte im: ‚Priblížilo sa k vám Božie kráľovstvo.‘“

Lk 10, 1-9

hudobník Dominik Gabriel

Ježiš s nami počíta a dôveruje nám. Poslal nás a posiela nás všade tam, kde sa práve nachádzame, do vzťahov, ktoré žijeme, aj do úloh a povinností všedného dňa. Pozýva nás byť účastnými na jeho úlohe prinášať Božie kráľovstvo, pozýva nás dôverovať mu, že o všetko ostatné sa postará. „Čo si Boh objedná, to si aj zaplatí.“ Pán sa postará – dá silu, zdroje, pošle ľudí. Ak sa nám zdá, že prosíme a nedostávame, možno si vybral iný spôsob – možno sa chystá urobiť niečo nové, svieže, prekvapivé, nadprirodzené.


TIP NA DNES:

Sú oblasti, v ktorých sa mi zdá, že Pán nekoná, neodpovedá na modlitby alebo sa mi zdá, že veci sa nevyvíjajú spôsobom, akým by som očakával? Dnes sa ho budem v modlitbe pýtať na jeho predstavy, jeho vôľu a jeho spôsoby.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00