#ziveslovo 18.12.2019

#ziveslovo 18.12.2019

S narodením Ježiša Krista to bolo takto: Jeho matka Mária bola zasnúbená s Jozefom. Ale skôr ako by boli začali spolu bývať, ukázalo sa, že počala z Ducha Svätého.

Jozef, jej manžel, bol človek spravodlivý a nechcel ju vystaviť potupe, preto ju zamýšľal potajomky prepustiť.

Ako o tom uvažoval, zjavil sa mu vo sne Pánov anjel a povedal: „Jozef, syn Dávidov, neboj sa prijať Máriu, svoju manželku, lebo to, čo sa v nej počalo, je z Ducha Svätého. Porodí syna a dáš mu meno Ježiš; lebo on vyslobodí svoj ľud z hriechov.“

To všetko sa stalo, aby sa splnilo, čo Pán povedal ústami proroka: „Hľa, panna počne a porodí syna a dajú mu meno Emanuel,“ čo v preklade znamená: Boh s nami.

Keď sa Jozef prebudil, urobil, ako mu prikázal Pánov anjel, a prijal svoju manželku.

Mt 1, 18-24

 

jezuita Tomáš Jellúš

Čas zasnúbenia je asi ten najkrajší v živote. Človek sa cíti naplno milovaný a prijatý. Cíti sa hodný lásky, vie, že si niekto vybral práve jeho. Zamilovanosť mu prináša vnútorné hrejivé šťastie a teší sa na život lásky. Ale až svadbou sa dostáva do priestoru skutočnej lásky, keď musí svoju lásku aj dokázať verejným sľubom a staraním sa o svoju polovičku. Žijeme akoby čas zásnub s Bohom. Dnes nás pozýva pokročiť vo vzťahu k nemu ďalej – a ako sa on stará o nás, tak aby sme aj my vedeli priložiť ruku k dielu lásky.

 

TIP NA DNES:

Skúsim Boha prekvapiť skutkom lásky a prejsť vo vzťahu k nemu z fázy zásnubnej zamilovanosti do fázy zodpovedného manželstva. Kristus miluje svoju nevestu Cirkev, ale miluje aj ona jeho?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00