#ziveslovo 18.2.2021

#ziveslovo 18.2.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Syn človeka musí mnoho trpieť, starší, veľkňazi a zákonníci ho zavrhnú, zabijú ho, ale on tretieho dňa vstane z mŕtvych.“

A všetkým povedal: „Kto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme každý deň svoj kríž a nasleduje ma. Lebo kto by si chcel život zachrániť, stratí ho, ale kto stratí svoj život pre mňa, zachráni si ho.

Veď čo osoží človekovi, keby aj celý svet získal, a seba samého by stratil alebo poškodil?!“

Lk 9, 22-25

hudobník Dominik Gabriel

V našom západnom spôsobe života neradi počúvame o kríži, utrpení a bolesti. Radšej by sme sa im vyhli a uprostred našich krížov prosíme Pána, aby ich sňal z našich pliec.

Cirkev a Ježiš sám nám ponúkajú ešte jeden, iný pohľad. Lebo keď je naše utrpenie spojené s utrpením Krista, „to sa stáva účasťou na Ježišovom záchrannom diele“ (KKC 1521). Nie je inej cesty k slobode a spaseniu, než cez kríž.

Utrpenie, odriekanie, ťažšia cesta žitá vo svetle evanjelia nás môže otravovať, ale ak uvidíme, že naše „nie“ môže byť v skutočnosti tiché „áno” príležitosti priniesť obetný dar Pánovi, potom sa náš pohľad zmení. Namiesto toho, aby sme boli nahnevaní na „nie“, teraz je to „áno“ – dar. Toto sa udeje jednoducho prinesením našej obety na kríž a pozdvihnutím v modlitbe, ako ponuka Pánovi za našu vlastnú svätosť a svätosť tých, ktorých milujeme.

 

TIP NA DNES:

Aké utrpenie môžem aj ja dnes Bohu ponúknuť za svoju rodinu, pre svoje posvätenie, za profesora, ktorý mi nedal skúšku; skupinku birmovancov, ktorú vediem; kolegu, s ktorým si nerozumiem; susedov, ktorí často kričia na svoje deti; kňaza vo farnosti; pána s cukrovkou, ktorého denne stretávam na ulici…?

 

Pridajte sa k nám a sledujte živé pôstne zamyslenia denne o 21:00: fb.me/e/3tsczHzdg

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00