#ziveslovo 18.4.2020

#ziveslovo 18.4.2020

Keď ráno v prvý deň týždňa vstal Ježiš z mŕtvych, zjavil sa najprv Márii Magdaléne, z ktorej kedysi vyhnal sedem zlých duchov. Ona išla a zvestovala to tým, čo s ním bývali a teraz boli smutní a plakali. Ale oni, keď počuli, že žije a že ho videla, neverili.

Potom sa v inej podobe zjavil dvom z nich na ceste, keď išli na vidiek. Aj oni to išli zvestovať ostatným, ale ani im neuverili.

Napokon sa zjavil samým Jedenástim, keď sedeli pri stole, a vyčítal im neveru a tvrdosť srdca, že neuverili tým, čo ho videli vzkrieseného.

A povedal im: „Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium všetkému stvoreniu.“

Mk 16, 9-15

 

redemptorista Rastislav Dluhý CSsR

Človek niekedy kýva hlavou nad reakciami apoštolov na to, čo zažívali s Ježišom. Podobenstvám a niektorým častiam Ježišovho učenia nerozumeli, aj po mnohých zázrakoch a prejavoch Božej moci sa báli búrky na mori a dokonca zo strachu utiekli z Getsemanskej záhrady. Celý čas boli vystavení prejavu stelesneného Božieho milosrdenstva, a napriek tomu sa v nich občas zobudil pocit hnevu a pomsty, keď chceli zvolať na zem oheň a síru. U Ježiša videli v priamom prenose slúžiaceho Boha, a napriek tomu to niektorých lákalo mať líderské posty po pravici a ľavici Ježišovho trónu. Dnes v evanjeliu počujeme, že neverili, že Ježiš vstal zmŕtvych, napriek tomu, že im to Ježiš viackrát hovoril, napriek tomu, že o tom svedčila Mária Magdaléna a učeníci, ktorí ho stretli na ceste.

 

TIP NA DNES:

V čom som ako apoštoli? Skrýva sa aj vo mne nejaká nedôvera v Božiu moc v mojom živote?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00