#ziveslovo 18.6.2021

#ziveslovo 18.6.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nezhromažďujte si poklady na zemi, kde ich moľ a hrdza ničia a kde sa zlodeji dobýjajú a kradnú. V nebi si zhromažďujte poklady; tam ich neničí ani moľ ani hrdza a tam sa zlodeji nedobýjajú a nekradnú. Lebo kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce.

Lampou tela je oko. Ak bude tvoje oko čisté, bude celé tvoje telo vo svetle. Ale ak sa tvoje oko zakalí, bude celé tvoje telo vo tme.

A keď už svetlo, čo je v tebe, je tmou, aká bude potom tma sama?!“

Mt 6, 19-23

hudobník Dominik Gabriel

Srdce je stred človeka, v ktorom sa odohrávajú tie najväčšie a najtajomnejšie pohyby ľudskej duše. Ľudské srdce je také veľké, široké a hlboké, že pojme veci väčšie, než je človek sám. Ježišovi záleží na našom srdci a vedie nás, aby sme svoje srdce chránili. Hovorí o pokladoch, ktoré si vedia naše srdce získať.

Kde je moje srdce? K čomu moje srdce lipne? Čo moje srdce oživuje a čo mu prináša potešenie, radosť a uspokojenie?

Ak sme k sebe úprimní, priznáme si, že svoje srdcia plníme všelijakým odpadom. Pritom vieme, že ten skutočný poklad, ktorý moľ ani hrdza neničí, sa nedá kúpiť ani zaslúžiť a netreba kvôli nemu chodiť ďaleko. Svätý Augustín tento poklad poznal veľmi dobre. Našli sme ho aj my? „Nespokojné je moje srdce, kým nespočinie v tebe, Bože.“

 

TIP NA DNES:

Ak si moje srdce potrebuje odpočinúť, doprajem mu chvíľku v náručí nebeského Otca.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00