#ziveslovo 18.6.2022

#ziveslovo 18.6.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nik nemôže slúžiť dvom pánom; pretože buď jedného bude nenávidieť a druhého milovať, alebo jedného sa bude pridŕžať a druhým bude opovrhovať. Nemôžete slúžiť aj Bohu aj mamone.

Preto vám hovorím: Nebuďte ustarostení o svoj život, čo budete jesť, ani o svoje telo, čím sa zaodejete. Či život nie je viac ako jedlo a telo viac ako odev?

Pozrite sa na nebeské vtáky: nesejú ani nežnú, ani do stodôl nezhromažďujú, a váš nebeský Otec ich živí. Nie ste vy oveľa viac ako ony?

A kto z vás si môže starosťami pridať čo len lakeť k svojmu životu?

A čo sa tak staráte o svoj odev? Pozrite sa na poľné ľalie, ako rastú: nepracujú, nepradú; a hovorím vám, že ani Šalamún v celej svojej sláve nebol oblečený tak ako jediná z nich.

Keď teda Boh takto oblieka poľnú bylinu, ktorá dnes je tu a zajtra ju hodia do pece, o čo skôr vás, vy maloverní?!

Nebuďte teda ustarostení a nehovorte: ‚Čo budeme jesť?‘ alebo: ‚Čo budeme piť?‘ alebo: ‚Čo si oblečieme?‘! Veď po tomto všetkom sa zháňajú pohania. Váš nebeský Otec predsa vie, že toto všetko potrebujete.

Hľadajte teda najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a toto všetko dostanete navyše.

Preto nebuďte ustarostení o zajtrajšok; zajtrajší deň sa postará sám o seba. Každý deň má dosť svojho trápenia.“

Mt 6, 24-34

kresťanská koučka Martina Jokelová

Keby sme išli proti prúdu vodopádu ľudských túžob, našli by sme dva pramene, z ktorých vychádzajú všetky ostatné. Túžba po bezpečí a túžba po zmysle života. Celý život môžeme minúť prehľadávaním rôznych zdrojov, križovatiek a ponúk a skúšať, čo uspokojujúco naplní tieto naše najhlbšie túžby. Alebo môžeme započuť Ježišovo radikálne pozvanie hľadať toto všetko v nebeskom Otcovi. Iba v ňom je totiž naplnenie vrchovaté, až cez okraj priepasti túžby, ktorú mnohokrát prežívame ako bezodnú.


TIP NA DNES:

Čo robím so svojimi strachmi? V čom hľadám istotu? Čoho sa bojím práve dnes? Čo mi v mojich strachoch hovorí Ježiš?

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00