#ziveslovo 19.1.2019

#ziveslovo 19.1.2019

Ježiš znova vyšiel k moru. Celé zástupy prichádzali k nemu a on ich učil. Ako šiel okolo, videl na mýtnici sedieť Alfejovho syna Léviho a povedal mu: „Poď za mnou!“ On vstal a išiel za ním.

Keď potom Ježiš sedel v jeho dome za stolom, stolovali s ním a s jeho učeníkmi aj mnohí mýtnici a hriešnici, lebo ich bolo mnoho a nasledovali ho. Keď ho zákonníci zo skupiny farizejov videli jesť s hriešnikmi a mýtnikmi, hovorili jeho učeníkom: „Prečo jedáva s mýtnikmi a hriešnikmi?“

Ježiš to začul a povedal im: „Lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnikov.“

Mk 2, 13-17

 

sestra Františka Čačková, OSF

Nie vždy sa mi chce rozprávať s ľuďmi v čakárni u lekára. Prinesiem si hrubú knihu a čítam. Alebo aspoň chcem. Cudzí chorí sa chcú v tej čakárni cítiť dôležito, keď vidia rehoľníčku. Chcú niečo poradiť, majú odpovede, zaručené recepty, domáce medicíny. Ak by im to všetko fungovalo, nestretla by som ich tam. 🙂

Som chorá. Potrebujem Lekára. Toho, ktorý vie najlepšie, čo mi je aj čo pomôže. Jediný má zaručené metódy a jednou z nich je nechať ma v bezmocnosti čakať. Nenasadiť hneď liečbu, ale dopriať mi najprv očistiť sa – hlboko a zvnútra. A to chce čas. Áno, tu som, idem za tebou. Pokojne stolovať s Lekárom, ktorého tak veľmi potrebujem.

 


TIP NA DNES:

Na Modlitba.sk si nájdem Modlitbu 5 bozkov pre Ježiška a riadok, ktorý ma osloví, si dnes budem opakovať ako strelnú modlitbu.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00