#ziveslovo 19.11.2020

#ziveslovo 19.11.2020

Keď sa Ježiš priblížil k Jeruzalemu a zazrel mesto, plakal nad ním a hovoril: „Kiež by si aj ty v tento deň spoznalo, čo ti prináša pokoj! Ale teraz je to skryté tvojim očiam. Lebo prídu na teba dni, keď ťa tvoji nepriatelia oboženú valom, obkľúčia ťa a zovrú zo všetkých strán, zrovnajú so zemou teba i tvoje deti v tebe a nenechajú v tebe kameň na kameni, lebo si nespoznalo čas svojho navštívenia.“

Lk 19, 41 – 44

marketingový špecialista Andrej Kmotorka

Spoznať čas navštívenia znamená aj žiť v prítomnom okamihu. Chvíľu sa neponáhľať a byť k dispozícii, keď k nám chce Boh prehovoriť. Všimli ste si, že keď sa stále niekam ponáhľame, keď nám stále blikajú notifikácie na telefóne, vnímame, že k nám Boh hovorí menej? Je to tak – no on nehovorí menej, my nemáme kapacitu ho vnímať. A naša snaha o vnútorný pokoj nám nikdy neprinesie skutočný pokoj, pretože pokoj je Osoba. A prítomnosť osoby vnímame len vtedy, keď sme k dispozícii a žijeme v prítomnosti. Božia prítomnosť. Nie minulosť, ani budúcnosť.

 

TIP NA DNES:

Dnes počas času modlitby si dám telefón do letového režimu, preč zo svojho dohľadu. Nechám myšlienky a vnemy z celého dňa plynúť, až si začnem uvedomovať, že Boh je tu prítomný. Chvíľu v tejto prítomnosti zotrvám.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00