#ziveslovo 19.2.2020

#ziveslovo 19.2.2020

Ježiš a učeníci prišli do Betsaidy. Tam priviedli k nemu slepca a prosili ho, aby sa ho dotkol. On vzal slepca za ruku, vyviedol ho za dedinu, poslinil mu oči, vložil naňho ruky a opýtal sa ho: „Vidíš niečo?“ Ten sa pozrel a povedal: „Vidím ľudí; zdá sa mi, akoby stromy chodili.“

Potom mu znova položil ruky na oči. Tu začal vidieť i celkom ozdravel a všetko videl zreteľne. I poslal ho domov so slovami: „Ale do dediny nechoď!“

Mk 8, 22-26

 

sestra Františka Čačková OSF

Ježiš uzdraveného slepca poslal domov so slovami: „Ale do dediny nechoď!“ Ako sa má dostať domov, keď nemá ísť do dediny? Možno bol doma inde a v tejto dedine len býval. Alebo sa len nemá vracať k starému životu. Začať nanovo.

Simon Sinek hovorí: „Ak sa doma správate inak ako v práci, potom na jednom z tých miest klamete.“ To, kým sme vo svojom jadre, sa v závislosti od miesta nemení. Buď žijeme v súlade, alebo nie.

 

TIP NA DNES:

Zostaň pri Ježišovi, keď uzdravuje tvoje oči a srdce. Neodchádzaj, kým sa z chodiacich stromov nestanú v tvojich očiach ľudia. Až potom na nich budeš pozerať s úctou a napriek ich drsnej kôre v nich vidieť dôstojné ľudské stvorenia a Božie deti.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00