#ziveslovo 19.3.2022

#ziveslovo 19.3.2022

Jakub mal syna Jozefa, manžela Márie, z ktorej sa narodil Ježiš, nazývaný Kristus.

S narodením Ježiša Krista to bolo takto: Jeho matka Mária bola zasnúbená s Jozefom. Ale skôr, ako by boli začali spolu bývať, ukázalo sa, že počala z Ducha Svätého.

Jozef, jej manžel, bol človek spravodlivý a nechcel ju vystaviť potupe, preto ju zamýšľal potajomky prepustiť.

Ako o tom uvažoval, zjavil sa mu vo sne Pánov anjel a povedal: „Jozef, syn Dávidov, neboj sa prijať Máriu, svoju manželku, lebo to, čo sa v nej počalo, je z Ducha Svätého. Porodí syna a dáš mu meno Ježiš; lebo on vyslobodí svoj ľud z hriechov.“

Keď sa Jozef prebudil, urobil, ako mu prikázal Pánov anjel.

Mt 1, 16. 18-21. 24a

sestra Damiána Farkašová, DKL

O svätom Jozefovi vo Svätom písme nachádzame len „stopové prvky“ správ. Predsa žasnem nad mužom, ktorý so srdcom Otca miluje Ježiša. Je otcom nežnej lásky. Boh sa nebál zveriť mu to najcennejšie. Svojho jediného Syna a jeho matku. Srdce Jozefa bolo odrazom lásky samotného Boha. V jeho postojoch, dôvere, nežnosti a starostlivosti Boží Syn zakúšal niečo z dobroty a lásky Otca. Dnes, keď rola otca v rodinách stojí na veľmi krehkých nohách, prosme svätého Jozefa, aby sa stal pre nás zrkadlom, v ktorom spoznáme pravý obraz muža, otca a ktoré pomôže každému mužovi nájsť jeho pravú identitu, ktorá je krásna.


TIP NA DNES:

V modlitbe prostredníctvom svätého Jozefa budem prosiť za otcov, mužov, synov, kňazov… aby spoznali a naplno žili úlohu otcovstva, ktorú majú zapísanú vo svojom srdci.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00