#ziveslovo 19.4.2022

#ziveslovo 19.4.2022

Mária stála vonku pri hrobe a plakala. Ako tak plakala, nahla sa do hrobu a videla dvoch anjelov v bielom sedieť tam, kde bolo predtým uložené Ježišovo telo, jedného pri hlave, druhého pri nohách.

Oni sa jej opýtali: „Žena, prečo plačeš?“

Vravela im: „Odniesli môjho Pána a neviem, kde ho položili.“ Keď to povedala, obrátila sa a videla tam stáť Ježiša; no nevedela, že je to Ježiš.

Ježiš sa jej opýtal: „Žena, prečo plačeš? Koho hľadáš?“

Ona mu v domnení, že je to záhradník, povedala: „Pane, ak si ho ty odniesol, povedz mi, kde si ho položil, a ja si ho vezmem.“

Ježiš ju oslovil: „Mária!“

Ona sa obrátila a po hebrejsky mu povedala: „Rabbuni,“ čo znamená Učiteľ.

Ježiš jej povedal: „Už ma nedrž, veď som ešte nevystúpil k Otcovi; ale choď k mojim bratom a povedz im: Vystupujem k môjmu Otcovi a vášmu Otcovi, k môjmu Bohu a vášmu Bohu.“

Mária Magdaléna išla a zvestovala učeníkom: „Videla som Pána,“ a že jej toto povedal.

Jn 20, 11-18

sestra Damiána Farkašová, DKL

Prečo plačeš a čo hľadáš, žena? Od odpovede na tieto dve otázky závisí, či Mária dokáže cez slzy spoznať Ježiša. Plač a smútok jej bránia vidieť za oponu beznádeje a bolesti. Ježiš ju volá po mene tak, ako to len on vie. To ju budí zo zlého sna. Pane, prosím ťa, oslov nás po mene. Daj nám uzrieť tvoju tvár. Daj nám rozpoznať, že to, čo my hľadáme, je často „mŕtva predstava o Bohu“. Ty si však živý a môžeš nám dať precitnúť z toho „ťaživého sna“ smútku a sklamania. Boh je našťastie iný ako väčšina našich predstáv.


TIP NA DNES:

Dnes sa nechám objať Ježišom a budem načúvať, kedy ma osloví mojím menom.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00