#ziveslovo 19.6.2019

#ziveslovo 19.6.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Dajte si pozor a nekonajte svoje dobré skutky pred ľuďmi, aby vás obdivovali, lebo nebudete mať odmenu u svojho Otca, ktorý je na nebesiach.

Keď teda dávaš almužnu, nevytrubuj pred sebou, ako to robia pokrytci v synagógach a po uliciach, aby ich ľudia chválili. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu.

Ale keď ty dávaš almužnu, nech nevie tvoja ľavá ruka, čo robí pravá, aby tvoja almužna zostala skrytá. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.

A keď sa modlíte, nebuďte ako pokrytci, ktorí sa radi postojačky modlievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu.

Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.

A keď sa postíte, nebuďte zamračení ako pokrytci. Znetvorujú si tvár, aby ľudia videli, že sa postia. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu.

Keď sa ty postíš, pomaž si hlavu a umy si tvár, aby nie ľudia zbadali, že sa postíš, ale tvoj Otec, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.“

Mt 6, 1-6.16-18

 

sestra Františka Čačková OSF

„Chudoba je fotogenická,“ počula som nedávno, keď ma učili fotiť. Na chudobe je niečo, čo zaujme tvoju pozornosť, je nápadná. A práve preto je rozumné nechať foťák vypnutý, keď sa s ňou stretneš.

Otec vidí aj v skrytosti. Pre neho si fotogenický vždy. Či dávaš, alebo „škrečkuješ“. Či sa modlíš, alebo sa len chceš. Či sa zaprieš, alebo skôr nie. Otec vidí a chce ťa odmeniť.

 

TIP NA DNES:

Má za čo? Skús s ním dnes spolupracovať a daj mu na to nejaký dôvod. 🙂

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00