#ziveslovo 19.6.2020

#ziveslovo 19.6.2020

V tom čase Ježiš povedal: „Zvelebujem ťa, Otče, Pán neba i zeme, že si tieto veci skryl pred múdrymi a rozumnými a zjavil si ich maličkým. Áno, Otče, tebe sa tak páčilo.

Môj Otec mi odovzdal všetko. A nik nepozná Syna, iba Otec, ani Otca nepozná nik, iba Syn a ten, komu to Syn bude chcieť zjaviť.

Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním. Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, lebo som tichý a pokorný srdcom; a nájdete odpočinok pre svoju dušu.

Moje jarmo je príjemné a moje bremeno ľahké.“

Mt 11, 25-30

 

marketingový špecialista Andrej Kmotorka

Korona postupne ustupuje, biskupi zrušili dišpenz, nazvime to tak, že sa vraciame do normálu. Ale bolo by to nepochopenie – ak by sme sa vrátili naspäť nepremenení. Rovnakí ako predtým. Mnohí ľudia mi hovoria, že sa počas tejto situácie tak dobre zastavili. Zamerali sa na to podstatné. Totiž, niekedy v živote robíme veci, ktoré sú dobré, správne, možno nás bavia a tešia, ale nie sú úplne Božie.

„A nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale premeňte sa obnovou zmýšľania, aby ste vedeli rozoznať, čo je Božia vôľa, čo je dobré, milé a dokonalé.“ Baví ma tento citát, pretože viem, že Božia vôľa nie je niečo statické – niečo, čo raz bolo dané a je presne stanovené, a ak by som sa náhodou pomýlil, už niet cesty späť. Zároveň ma baví na ňom to, že potrebujeme rozmýšľať inak, aby sme vedeli rozoznávať veci. A vtedy prežijeme, že Božie jarmo je príjemné.

 

TIP NA DNES:

Skús venovať pár minút sebareflexii vecí, ktoré si robil/robila v tento deň. Čo všetko z toho bola Božia vôľa?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00