#ziveslovo 19.6.2021

#ziveslovo 19.6.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nik nemôže slúžiť dvom pánom; pretože buď jedného bude nenávidieť a druhého milovať, alebo jedného sa bude pridŕžať a druhým bude opovrhovať. Nemôžete slúžiť aj Bohu aj mamone.

Preto vám hovorím: Nebuďte ustarostení o svoj život, čo budete jesť, ani o svoje telo, čím sa zaodejete. Či život nie je viac ako jedlo a telo viac ako odev?

Pozrite sa na nebeské vtáky: nesejú, ani nežnú, ani do stodôl nezhromažďujú, a váš nebeský Otec ich živí. Nie ste vy oveľa viac ako ony?

A kto z vás si môže starosťami pridať čo len lakeť k svojmu životu?

A čo sa tak staráte o svoj odev? Pozrite sa na poľné ľalie, ako rastú: nepracujú, nepradú; a hovorím vám, že ani Šalamún v celej svojej sláve nebol oblečený tak ako jediná z nich.

Keď teda Boh takto oblieka poľnú bylinu, ktorá dnes je tu a zajtra ju hodia do pece, o čo skôr vás, vy maloverní?!

Nebuďte teda ustarostení a nehovorte: ‚Čo budeme jesť?‘ alebo: ‚Čo budeme piť?‘ alebo: ‚Čo si oblečieme?‘! Veď po tomto všetkom sa zháňajú pohania. Váš nebeský Otec predsa vie, že toto všetko potrebujete.

Hľadajte teda najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a toto všetko dostanete navyše.

Preto nebuďte ustarostení o zajtrajšok; zajtrajší deň sa postará sám o seba. Každý deň má dosť svojho trápenia.“

Mt 6, 24-34

Lucia Barabas, grafička

Dnešné evanjelium hovorí samo za seba. Pred týmito Ježišovými slovami cítim veľkú bázeň a nemám odvahu k nim niečo pridať. Čo viac, ako prečítať si ho znovu a pomaly, uvedomiť si každé slovo a jeho váhu. Tieto Ježišove slová nás usvedčujú z toľkej neviery voči Božej prozreteľnosti! Z toľkých pochybností a zbytočných starostí…

Ježiš mi hovorí: „Nebuď ustarostený o zajtrajšok.“ Tak prečo som? Nech táto otázka nie je pre nás výčitkou, ale oslobodením od starostí, otvorením očí našich sŕdc pre prežívanie každého dňa v Božej prozreteľnosti… lebo „Pán sa stará“.

 

TIP NA DNES:

Vytlačím si alebo prepíšem túto stať na papier. Keď prídu obavy z budúcnosti, neistota, keď mi bude ťažko, prečítam si ju pomaly a predstavím si, že tieto slová hovorí Ježiš priamo mne.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00