#ziveslovo 19.8.2020

#ziveslovo 19.8.2020

Ježiš povedal učeníkom toto podobenstvo: „Nebeské kráľovstvo sa podobá hospodárovi, ktorý vyšiel skoro ráno najať robotníkov do svojej vinice. Zjednal sa s robotníkmi na denári za deň a poslal ich do svojej vinice.

Keď vyšiel okolo deviatej hodiny, videl iných, ako stoja záhaľčivo na námestí. I povedal im: ‚Choďte aj vy do mojej vinice a dám vám, čo bude spravodlivé.‘ A oni šli.

Vyšiel znova okolo dvanástej aj okolo tretej hodiny popoludní a urobil podobne.

Keď vyšiel okolo piatej popoludní a našiel iných postávať, povedal im: ‚Čo tu nečinne stojíte celý deň?‘ Vraveli mu: ‚Nik nás nenajal.‘ Povedal im: ‚Choďte aj vy do mojej vinice!‘

Keď sa zvečerilo, povedal pán vinice svojmu správcovi: ‚Zavolaj robotníkov a vyplať im mzdu, počnúc poslednými až po prvých!‘

Tak prišli tí, čo nastúpili okolo piatej hodiny popoludní, a každý dostal denár. Keď prišli tí prví, mysleli si, že dostanú viac. Ale aj oni dostali po denári.

Vzali ho a šomrali na hospodára: ‚Títo poslední pracovali jedinú hodinu, a ty si ich postavil na roveň nám, čo sme znášali bremeno dňa a horúčosť.‘

Ale on jednému z nich odpovedal: ‚Priateľu, nekrivdím ti. Nezjednal si sa so mnou za denár? Vezmi, čo je tvoje a choď! Ja chcem aj tomuto poslednému dať toľko, koľko tebe. Alebo nesmiem so svojím robiť, čo chcem? Či na mňa zazeráš preto, že som dobrý?‘

Tak budú poslední prvými a prví poslednými.“

Mt 20, 1-16

 

marketingový špecialista Andrej Kmotorka

Božia spravodlivosť je úplne iná ako tá naša. Presviedčam sa o tom veľmi často. Predovšetkým keď sa zastavím a pýtam sa – Prečo sa ponáhľam? Prečo chcem urobiť túto vec? Prečo sa mi zdá práve táto úloha taká dôležitá? Prečo tento deadline nepočká?

Žiť život správne – v spravodlivosti vyzerá v Božích očiach často úplne inak ako to, čo si myslíme. A preto jediným spôsobom, ako sa na veci pozerať správne je to, že sa necháme nasiaknuť ním samým. Aby sme sa na veci pozerali tak, ako on. Aby sme sa na ľudí pozerali tak, ako on. Aby sme sa na perspektívu večnosti pozerali inak.

 

TIP NA DNES:

Dnes sa pri tej najdôležitejšej úlohe a najväčšom zhone na chvíľu zastavím a skúsim do tejto situácie vložiť Boží pohľad. Ako zistím, že sa mi to podarilo? Ten POKOJ ma pozdvihne.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00